Ogłoszenia parafialne

XXVII Niedziela Zwykła (7 X 2018 r.)


Z kalendarza liturgicznego:

 

Sobota – Uroczystość bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

 

Z życia parafii: 

 

Dziś:

– po Mszy św. zbierane będą ofiary do puszki na rzecz Caritas. Bóg zapłać.

– po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi

 

  1. Trwają nabożeństwa październikowe W naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału w modlitwie.
  2. We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania w kaplicy św. Józefa.
  3. W najbliższą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiary na fundusz remontowo – budowlany.
  4. W sobotę tj. 13 października będziemy obchodzić uroczystości odpustowe bł. Honorata. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 11.00, natomiast czuwanie fatimskie o godz. 18.00. Po każdej Mszy św. będzie możliwość oddanie czci relikwiom bł. Honorata poprzez ucałowanie relikwiarza. Zapraszamy do udziału.
  5. 14 października tj. w niedzielę będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” Po każdej Mszy św. młodzież będzie zbierać ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z tej okazji zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym o godz. 17.15 oraz na Apel Jasnogórski o godz. 21.00 w naszym kościele.
  6. Jest dostępny kalendarz z intencjami na rok 2019. W sposób szczególny zapraszamy do zamawiania Mszy św. Gregoriańskiej za jedną zmarłą osobę (tj. 30 intencji).
  7. Wzorem lat ubiegłych w miesiącu listopadzie będziemy modlić się za naszych wiernych zmarłych i polecać ich w modlitwie różańcowej codziennie o godz. 17.30. Pragniemy przypomnieć, że przez cały miesiąc będą odprawiane 30 Mszy św. w intencji naszych zmarłych. Kartki na wypominki są wyłożone na stoliku w kruchcie kościoła bądź w zakrystii. Prosimy o czytelne pismo i napisanie na kartkach adresu zamieszkania bądź miejscowości, gdyż to ułatwi nam odczytywanie wypominków według ulic czy miejscowości. Wypominki składamy do skrzynki znajdującej się przy prezbiterium do końca października.
  8. Z prasy katolickiej jest: Głos Honorata oraz Gość Niedzielny – zachęcamy do nabywania i przeczytania.
  9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki naszego patrona bł. Honorata.